Kotek Jiří Plevný Miroslav Havel Bohdan Kubín Stanislav Šnajdauf František Souček Jiří Morávek Jiří Illek Zbyněk
Martáková Naděžda Bárta Miloš Stefan Ivan Johannes Radomír Vlasatý Václav Klír Petr Fistr Ljubo Plachý Vojtěch Lískovec Vojtěch
Masák Petr Vobořil Jaroslav Balog Petr Gabányiová Lucie Paroubek Pavel vesely_antonin Sudimacová Sonia Malý Václav
Nöbauer Jaroslav Ženíšek Jiří Dědič Martin Guhová Eva Vlasák Martin Dušková Jarmila Drobný Miroslav Tišer Jiří Bezouška Martin

Ing. Jiří Kotek
narozen 12. října 1957 v Karlových Varech


„Myslím, že nejtěžší v životě je pochopit život sám.“

kotek_jiri

Absolvent střední a vysoké školy zemědělské 1986 a kurzu manažerského institutu 1991.

Po ukončení studií pracoval v oboru na Karlovarsku. Od roku 1987 v dělnických profesích u městské zeleně. Po roce 1989 působil dva roky v privatizační komisi. Následně opět v oboru na pozici ředitele statku Bochov, který byl rozčleněn na „rodinné“ farmy a privatizován ve veřejných soutěžích. 1996-9 byl jednatelem v lázeňské společnosti, do které byl angažován proti jejímu vytunelování. Od roku 2000 začal pracovat samostatně (OSVČ) převážně jako manažer pro kampaně a různé krizové občanské situace. Je jednatelem rodinné zemědělské společnosti. 

Na VŠZ v I. ročníku podmínečné vyloučení za hanobení prezidenta a tři týdny před ukončením studia (1985) vyloučen za účast v protistátní demonstraci. Státnice složil o rok později.
 

Veřejné aktivity – v  „předlistopadových“ letech 1988-9 učastník pražských demonstrací. 1989 hybatelem a iniciátorem aktivit OF na Karlovarsku.

Členem zastupitelstva Karlovy Vary 1990-2 (KVH) a 1994-6 za ODA, jejímž byl členem 1992 – 2007.
V roce 2008 založena ALTERNATIVA. Organizátor a pořadatel akčních i výročních demonstrací v K.Varech (OF, Krize v ČTV, Defenestrace2007, KSO, 17.list., 21.srpen, Čečna, Gruzie,...)

V roce 1996 protizákonně postupně obviněn ze 6 vykonstruovaných trestných činů. Následně pozastavil své veřejné působení a svoji činnost omezil pouze na pomocné aktivity. Po závěrečném soudu v roce 2001 vystupuje opět veřejně.

V roce 2004 tvůrcem a manažerem pro úspěšnou senátní kampaň (senátor Jan Horník). Po volbách 2006 se vrací do zastupitelstva města do opoziční role ke koalici ODS+ČSSD+KSČ+Zelení. V roce 2008 spoluzakladatelem a manažerem ALTERNATIVY, se kterou vstoupil s 10% do zastupitelstva Karlovarského kraje, opět do opozice proti koalici ČSSD+KSČM+Doktoři. 2010 volby v K.Varech, ODS, ČSSD a KSČM do opozice.

Nejvýraznějšími opozičními počiny bylo veřejné rozkrývání korupčních koaličních praktik: "Losovačka", prodeje majetku za zlomkové ceny, "detekční výběrová řízení předem vybraným kupujícím", zlatá rána ved.stav.úřadu pí.Doubové ...

Role „whistleblowera“ nese vlnu likvidačních počinů pomluvy, trestní oznámení, tlaky na zaměstnavatele, kmotry založení anti webu www.jirikotek.cz, pomlouvačné inzeráty,...

Po volbách 2010 ODS, ČSSD a KSČM do opozice, osobně do funkce 1.náměstka primátora v Karlových Varech, na 8 měsíců. Ve funkci dotažení korupčních kauz před soud, zavedení protikorupčních opatření, přerušení vlivu kmotrů, on-line přenosy ZM a další. v červnu 2011 odvolán a ODS se vrací k moci.

V roce 1999 rozpad rodiny se dvěmi dětmi, od roku 2002 podruhé ženatý (šťastně), v kompletní prázdninové sestavě 4 děti. Záliby – preference rodinného života, veřejné aktivity, sport a kultura v širokém rozsahu.

kotek@alternativa08.cz
vede
opoziční web :