Kotek Jiří Plevný Miroslav Havel Bohdan Kubín Stanislav Šnajdauf František Souček Jiří Morávek Jiří Illek Zbyněk
Martáková Naděžda Bárta Miloš Stefan Ivan Johannes Radomír Vlasatý Václav Klír Petr Fistr Ljubo Plachý Vojtěch Lískovec Vojtěch
Masák Petr Vobořil Jaroslav Balog Petr Gabányiová Lucie Paroubek Pavel vesely_antonin Sudimacová Sonia Malý Václav
Nöbauer Jaroslav Ženíšek Jiří Dědič Martin Guhová Eva Vlasák Martin Dušková Jarmila Drobný Miroslav Tišer Jiří Bezouška Martin

Ing. František Šnajdauf
narozen 5. února 1954, živnostník, Karlovarský kraj

„Žít nezávisle a zpříma! I David může porazit Goliáše.“

snajdauf_frantisekPo studiích od roku 1980 jsem pracoval v bankovnictví, po roce 1989 pak v oblasti úvěrování soukromých firem. Od roku 1996 provozuji soukromou živnost. V krásném františkolázeňském prostředí jsem vybudoval malou rodinnou kavárnu, jsem ženatý, v soukromí relaxuji hudbou a sportem.

O veřejné dění se poměrně intenzivně zajímám již od revoluce, po roce 1994 aktivně vstupuji do politiky a od té doby jsem již čtvrté volební období členem zastupitelstva města Františkovy Lázně – průběžně jako aktivní opoziční člen, výrazný a hlasitý kritik klientelismu a korupce. I proto jsem v roce 1998 opustil řady ODS. Krátce jsem nahlédnul i do parlamentní politiky jako člen poslaneckého klubu Unie svobody.

Svou účastí na čelním místě kandidátky strany Občané.cz podporuji projekt sbližování menších programově blízkých stran ALTERNATIVA.

V posledních letech se snažím pojmenovat a napravit otázku nepřiměřeného vyvlastnění malých akcionářů společnosti Lázně Františkovy Lázně a.s.

V parlamentní politice chci mimojiné prosadit přímou volbu starostů, hejtmanů i prezidenta republiky. Vzhledem k dosavadním aktivitám a zkušenostem bych mohl ve sněmovně působit v oblasti regionálního rozvoje a komunální politiky, eventuálně v rozpočtovém výboru.

snajdauf@alternativa08.cz